23 Sep

Ako sa starať o obočie, aby lepšie rástlo?

Obočie niekedy rastie zle preto, lebo problém sa nachádza vnútri (napr. stres, hormonálna nerovnováha, zlá strava, lieky…). Veľmi často však ženy zanedbávajú starostlivosť o svoje obočie a tomu sa potom nedarí (chĺpky viac vypadávajú, ako rastú). Ako sa o obočie správne starať?

Pomôžu tieto dve veci…

1. Správna starostlivosť a líčenie

breznev

Mnohé ženy robia tú chybu, že zbytočne vytrhávajú chĺpky v línii rastu obočia. Niečo iné je, keď začíname zarastať ako Brežnev a chĺpky rastú aj tam, kde by nemali – napr.  nad nosom, v blízkosti očného viečka a všade mimo línie rastu obočia.

Chĺpky trháme takto: Kvalitnou pinzetou s ostrými hrotmi (aby chĺpky neprekĺzli a my sme sa zbytočne netrápili) chĺpky vytrhávame v smere rastu. Pomôžeme si tak, že pokožku obočia napneme ukazovákom a palcom.

Obočie sa potom musí spamätať, takže mu doprajte čas. Keď budete trpezlivá (niekedy to trvá aj niekoľko mesiacov), výsledok bude stáť za to!

2. Čistota

Keď nanášame make-up, často sa dostane aj do obočia. Okrem toho dnes sa nachádza v ovzduší mnoho špiny, nečistôt a prachu – to všetko sa zachytáva najmä na chĺpkov. A ženy pri rannej či večernej očiste tváre často zabúdajú na obočie – všetka tá špina tam zostáva!

Netreba zabúdať prejsť odličovacím tampónom aj cez obočie. Pokožka na tomto mieste tiež potrebuje rýchať – potom sa bude chĺpkom v obočí lepšie rásť. Čistá pokožka = zdravá pokožka.

Malý test v zrkadle: Je vaša pokožka v obočí čistá a jemná, rovnako ako pleť na tvári po každodennej starostlivosti?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>